
Żel budujący z pamięcią cieczy – czy jest odpowiedni dla początkujących?
Na czym polega tiksotropia i dla kogo najlepszy będzie żel z pamięcią cieczy? Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, koniecznie przeczytaj, czego się po nim spodziewać.
Producenci lakierów hybrydowych i akcesoriów do przedłużania paznokci wciąż tworzą coraz to nowe produkty, które mają ułatwić pracę stylistkom i początkującym w przedłużaniu hybrydowym amatorkom. Obok żeli stworzonych typowo dla profesjonalistek, znajdziesz całą gamę produktów przeznaczonych dla osób początkujących. Jednym z nich są właśnie żele z pamięcią cieczy. Co musisz o nich wiedzieć?
Żel budujący z pamięcią cieczy – co to takiego?
Na półkach kolejnych marek związanych z manicurem pojawiają się żele do przedłużania paznokci z tiksotriopią. To właściwość produktu, którą potocznie nazywa się „pamięcią cieczy”. Pewnie zastanawiasz się, czy to produkt godny uwagi? I na czym ta cała pamięć cieczy polega?
Żel TiXi od Cosmetics Zone zostały stworzone z myślą o osobach początkujących w temacie samodzielnego przedłużania paznokci. Ich konsystencja maksymalnie ułatwi ci pracę. Dzięki temu że są gęste, nie będą spływały z paznokcia. Jednocześnie są bardzo puszyste i doskonale poddają się formowaniu. Właśnie ta niezwykła plastyczność powoduje, że nawet osobom początkującym w przedłużaniu, pracuje się nim łatwo. Na dodatek żele budujące TiXi to kolejny produkt z naszej linii HYPO. Znajdziesz tam produkty z delikatnym składem, które minimalizują ryzyko wystąpienia uczulenia na hybrydę. Żele Cosmetics Zone są z powodzeniem stosowane przez osoby po przejściu alergii na lakiery hybrydowe.
Żel z pamięcią cieczy – jak stosować?
Zastanawiasz się, czy żel z takimi właściwościami wymaga jakiejś specjalnej aplikacji? W przypadku żelu Cosmetics Zone – nie. Nakładasz go na paznokcie dokładnie tak samo, jak zwykły żel. Najpierw należy dokładnie opracować płytkę – usunąć skórki, maksymalnie skrócić paznokcie i dokładnie je zmatowić. Kolejnym krokiem jest precyzyjne podłożenie formy. Przyłóż ją tak, by dobrze przylegała do płytki, a następnie równo sklej ze sobą skrzydełka szablonu. Na tym etapie możesz użyć primera, który dodatkowo zwiększy wytrzymałość stylizacji. Teraz wykonaj cieniutki szkielet przedłużanego paznokcia, nakładając niewielką warstwę żelu na szablon i połącz go z końcówką naturalnej płytki. Po utwardzeniu na całą powierzchnię paznokcia połóż drugą, już nieco grubszą warstwę. Na koniec trzecią warstwą stwórz odpowiedni kształt paznokcia, budując apeks. To istotne, bo jeśli paznokcie będą zbyt płaskie lub za cienkie, mogą się łamać, uszkadzając Twoją naturalną płytką paznokcia. W przypadku wyjątkowo niefortunnego złamania paznokcia, może nawet dojść do trwałej deformacji płytki.
Pamiętaj, że przedłużając paznokcie samodzielnie, także powinnaś zapoznać się z zasadami prawidłowej budowy paznokcia.